Астрологијата е фасцинантна наука која дава многу интересни информации за луѓето, нивниот карактер, однесување, па дури и нивната судбина. Во основа, љубителите на астрологијата знаат од него само зодијачните соѕвездија. Во западната астрологија хороскопскиот знак од дванаесет знаци ги претставува дванаесет видови на личноста.


Секој хороскопски знак има свои симболи, елементи и карактеристики по кои ќе ги препознаете. Исто така, секој хороскопски знак во зодијакот има своја боја која го истакнува најдоброто од сите останати хороскопски знаци.


Боите имаат големо влијание врз нашата енергија, па некои од нив можат да направат да блескаме. Тие можат да ни ја подигнат самодовербата, да ни го смират вишокот енергија, како и да влијаат врз нашето расположение. 🙂

А ние ќе ти кажеме кој декал да си го избереш според среќната боја на твојот знак 😀

Кој е твојот хороскопски знак и која е твојата среќната боја?

Овен

Тие си импулсивни и возбудени, и тоа мора да се види. Затоа се чувствуваат добро во црвена облека. Ако сте припадник на овој знак тогаш вие го поседувате натпреварувачкиот дух кој ви помага по патот кон успехот.

Декал за тебе е Polywater Red.

Бик

Ако сте родени во овој знак, тогаш вие ја уживате добрата храна, романтиката и убавите работи. Но, кога станува збор за бојата преферирате светли тонови на зелена и сина боја.

Декал за тебе е Green Leaves.

Близнаци

Припадниците на овој знак сакаат промени – дури и кога станува збор само за облека. Уживаат додека носат сончево жолта или портокалова.

Декал за тебе е Yellow Forest.

Рак

Најемотивниот знак и со најпроменливо расположение ужива во бела, сива и виолетова боја. Овој хороскопски знак е многу креативен и ужива во комбинирање на овие бои.

Декал за тебе е 80’s.

Лав

Овој хороскопски знак го опишуваат топли тонови, како што е златната и жолта боја. Ако твојот знак е лав, тогаш ти се сметаш за центар на светот и понекогаш и си во право!

Дизајн за тебе е White Gold.

Девица

На овој хороскопски знак среќни бои се зелена и кафева. Тие внимаваат на секој детаљ и особено им е важна комбинацијата на нијансите и тоновите.

Дизајн за тебе Dotty Flowers.

Вага

Овој хороскопски знак најдобро го опишуваат светли бои, како што се розева и сина.

Дизајн за тебе е Drawn Flowers.

Шкорпија

Шкорпијата е еден од најсилните знаци. Не е ни чудно што при изборот на облеката преовладува црната боја.

Дизајн за тебе е Marble 6.

Стрелец

Обожаваат шарени дизајни, но кога би требало да се избере една боја тоа би било виолетовата, како среќна амајлија.

Декал за тебе е Galaxy.

Јарец

Уживаат во земјени тонови и нивна комбинација. Среќната боја на овој хороскопски знак е кафеава и/или темно зелена.

Декал за тебе е Golden Splash.

Водолија

Jа сакаат слободата и тоа сакаат да го покажат и со бојата на облеката што ја носат. Поради тоа преферираат да носат тонови како што се зелена, сина и тиркизна.

Декал за тебе е Ocean Gold.

Риби

Имаат богата имагинација, па затоа такви мора да бидат и материјалите што ќе ги носат. Што се однесува до бојата, најдобро ги опишуваат светло сина и зелена боја.

Декал за тебе е Into the blue.

Бидејќи секојдневно го користиме нашиот лаптоп заслужува да го разубавиме со бојата и креацијата која најмногу одговара на нашиот стил.

А ако сепаш сакаш гордо да се пофалиш со твојот хороскопски знак, ѕирни ја нашата Zodiac колекција и избери го твојот знак со твоето мото. Ветуваме дека ќе уловиш љубопитни погледи 🙂

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.