Category Archives: Decal Talks

Декал според твојот хороскопски знак

Астрологијата е фасцинантна наука која дава многу интересни информации за луѓето, нивниот карактер, однесување, па дури и нивната судбина. Во основа, љубителите на астрологијата знаат од него само зодијачните соѕвездија. Во западната астрологија хороскопскиот знак од дванаесет знаци ги претставува дванаесет видови на личноста. Секој хороскопски знак има свои симболи, елементи и карактеристики по кои […]

Принт трендови за пролет-лето 2021

Што ќе биде тренд оваа сезона кога станува збор за принтовите? Листите се објавени и светските познати имиња веќе се пофалија со нивните колекции во смели и шарени бои и дезени. Ти ги претставуваме во вид на дизајни на декали што ќе го направат твојот лаптоп како излезен од модните едиторијали, и да веќе се […]

Пролетен изглед на твојот лаптоп

Најубавото годишно време е пред нас а ова значи промена на толку многу работи. Денот е подолг, сонцето е потопло, гардеробата е полесна и енергијата е попозитивна. А промена на сезона не значи само промена на твојата гардероба, туку и на онаа на твојот лаптоп 🙂 Ако досега имаше декал со темни бои или зимски […]

Топ 3 со Majestic

Таа секогаш има свој јасно изразен став, стил и храброст да ги каже работите онака како што навистина ги мисли – Александра Majestic на гости во Decal Talks. Присутна на интернет сцената долги години и актуелна како блогерка, инстаграм инфлуенсерка, бренд амбасадор па и ТВ водителка. Прочитајте нешто повеќе за неа, нејзината работа и нејзиниот […]

Топ 3 со Александра Шијакоска

Таа е една од најактуелните модни инфлуенсерки во Instagram светот кај нас. Креативна, позитивна и екстра природна, Александра Шијакоска со сигурност може да се пофали дека ја поседува титулата на инфлуенсер со најимагинативни фотографии. Она што ја прави оригинална и уникатна е нејзиниот личен печат и ефект што го остава на работите што ги прави, […]

Топ 3 со Cyrillic

Бојан и Андреј се двајцата браќа што стојат позади најпознатото DJ дуо во Македонија – Cyrillic. Млади, енергични, кул и секогаш оригинални, не само што се “виновни“ за сите добри журки кај нас, туку и ја размрдуваат публиката на големите светски музички фестивали. А како “зависници“ од музиката, голем дел од денот го поминуваат на […]

Како правилно да ги отстраниш старите стикери од лаптоп

Навиката и трендот на лепење стикери на лаптоп трае веќе неколку години. Било да се од настан, од посебен бренд, дизајнер или место, стикерите имаат посебна емотивна вредност. Но, откако ќе бидат залепени доста време а особено ако тоа е на лаптоп што често се користи и се транспортира на разни локации, во ранец или […]

Tie Dye – техника во тренд

Во последно време сите се трудевме да бидеме што покреативни. Учевме разни нови вештини кои ни го правеа денот поинтересен и поубав. Една од техниките што годинава го фати окото на многумина е Tie Dye. Оваа техника претставува бојадисување на различни парчиња текстил со врзување на чворови и потопувајќи ги во различни нијанси на бои. […]

Color Trends 2020

Годинава можеби имаше тежок старт…и средина, на многу од работите што долго време беа одложувани конечно им дојде редот. Признајте, 2020 е година на промени, година во која решивте да живеете поздраво, да направите апдејти во домот или да експериментирате со изгледот и стилот. И без разлика дали размислувате за обнова на некое парче мебел […]

Налепница за лаптоп со дизајн од омилената серија

Предупредување: Овој пост е наменет само за оние кои минувале часови/денови па и недели гледајќи ја омилената ТВ серија, понекогаш и по неколку пати. Само вистинскиот фан на ваков тип ентертејмент ќе го сфати задоволството на тотална внесеност во еден друг свет, поврзувајќи се со ликови кои навидум секогаш имаат поинтересен живот од твојот. Па […]