Како правилно да ги отстраниш старите стикери од лаптоп

Навиката и трендот на лепење стикери на лаптоп трае веќе неколку години. Било да се од настан, од посебен бренд, дизајнер или место, стикерите имаат посебна емотивна вредност. Но, откако ќе бидат залепени доста време а особено ако тоа е на лаптоп што често се користи и се транспортира на разни локации, во ранец или […]

Tie Dye – техника во тренд

Во последно време сите се трудевме да бидеме што покреативни. Учевме разни нови вештини кои ни го правеа денот поинтересен и поубав. Една од техниките што годинава го фати окото на многумина е Tie Dye. Оваа техника претставува бојадисување на различни парчиња текстил со врзување на чворови и потопувајќи ги во различни нијанси на бои. […]

Color Trends 2020

Годинава можеби имаше тежок старт…и средина, на многу од работите што долго време беа одложувани конечно им дојде редот. Признајте, 2020 е година на промени, година во која решивте да живеете поздраво, да направите апдејти во домот или да експериментирате со изгледот и стилот. И без разлика дали размислувате за обнова на некое парче мебел […]

Налепница за лаптоп со дизајн од омилената серија

Предупредување: Овој пост е наменет само за оние кои минувале часови/денови па и недели гледајќи ја омилената ТВ серија, понекогаш и по неколку пати. Само вистинскиот фан на ваков тип ентертејмент ќе го сфати задоволството на тотална внесеност во еден друг свет, поврзувајќи се со ликови кои навидум секогаш имаат поинтересен живот од твојот. Па […]

Креативни идеи за custom налепница

Изборот на дизајн на налепница за твојот лаптоп може да биде предизвикувачки. Но, доколку сакаш твојот лаптоп да изгледа уникатно и со твој печат, еве неколку креативни идеи за креирање на твој дизајн на налепница. Фото колаж Избери ги омилените фотографии од тебе, твоето семејство и пријателите и состави колаж од најубавите спомени. На интернет […]

Налепница за лаптоп како подарок

Налепница за лаптоп е супер идеја за подарок или изненадување. Процесот на одлучување за изглед и дизајн на налепница за друга личност воопшто не е едноставен, па ние ќе ви помогнеме со неколку идеи. За неа Доколку избирате налепница за девојка, можностите се бесконечни. Пастелни бои и нежни ноти или пак смела илустрација и темни […]

Топ 10 art&design Instagram профили за инспирација

Инспирација можеш да најдеш насекаде околу тебе. Но ако ти фали идеја за дизајн на налепница за твојот лаптоп, продолжи да читаш. Илјадници креативни и иновативни дечки од целиот свет, секојдневно ја слоделуваат својата работа на своите Instagram профили. Артисти, графички дизајнери, фотографи, уметнички души, дигитални колекционери…твое е да бираш 🙂 Па ако бараш кул, […]

Лето. Лето. Лето.

И ти си дел од оние луѓе што просто се вљубени во летото и уживаат во него дури и во највисоките горештини? Лесна и разиграна облека во свежи бои, изобилие на сочни овошки, море, плажа, дооолги ноќи, летни авантури, коктели… Ах лето… Доколку сме во право, тогаш ти дефинитивно треба да имаш и кул летна […]

Најдобрите лаптопи за 2020

Кога станува збор за правење на вистинскиот избор во купување на лаптоп, листата на критериуми може да биде доооолга. Меѓутоа, дечките од digitaltrends.com направиле истражување тестирајќи повеќе од 400 лаптопи и составиле листа од најдобрите во одредена категорија. 2020 сѐ уште трае па листава сигурно ќе се ажурира доколку дојде до промена или доаѓање на […]

Лаптоп како аксесоар

2020 е и како екстра кул аксесоар повеќе не се важат шнолите за коса или марамите. Со вистински избор на налепница за лаптоп што совршено ќе одговара на твојот стил и фешн избор, твоето најдобро електронско пријателче може да биде твој омилен моден додаток. На Decal.mk можеш да бираш помеѓу десетици дизајни поделени во различни […]